Hakkımızda

İPEK KIRAMER

ipekkiramerfotoİpek Kıramer  Ankara’da doğmuştur. Ankara Kolejindeki öğrencilik yıllarında hemen hemen tüm kültür ve sanat aktivitelerinde rol almıştır. Henüz o yıllarda bile kendi başına çizdiği modellerle ileride adından sıkça söz ettirecek bir modacı olacağının sinyallerini de vermiştir…

Yaratıcı duygusunu ise İstanbul’a yerleştiği 1979 senesinden itibaren kazanmış ve ilk projesi olan, atölyeyi kurup yaptığı çizimleri hayata geçirme fikrini yine bu yıl içerisinde gerçekleştirmiştir. 1985 yılında iç giyim dalında adını bütün Türkiye’ye duyurmuştur.

Türkiye’de Haute Couture Gecelik kültürünün yaygınlaşmasında önemli bir rol almıştır. Bugüne dek 7000 in üzerinde model hazırlayan modacı tüm çizimlerinde 4 faktörden etkilenmiştir… çok renklilik, romantizm, sportif ve çekicilik…

Kullandığı kumaşlar ipek, ipek saten, ipek şifon ve koton’ dur ve tüm kumaş ve aksesuarlarını Fransa, İspanya ve İtalya’dan ithal etmektedir… Modellerinde hiçbir  zaman yalın bir çizgiden vazgeçmemiştir. Sadeliğin çekiciliğine inanan bir anlayışa sahiptir.

Haute Couture modellerinin yanı sıra IK Young Body ismini verdiği yeni markasında da dinamizm ve rahatlık göze çarpmaktadır. Yaşamın, mutluluğun güzel giyimle şekil bulacağına inanan İpek Kıramer in başlıca felsefesi yaşam, giyim tarzı ve duyguları uyumlu bir şekilde bir arada görmek ve göstermektir. Çizdiği modellerdeki hayal ettiği kadınlar kendine özgüven duymuş dünya ile barışık tarzdaki kadınlardan oluşmaktadır.